שאלות נפוצות לקראת טיפול

 

למי מתאים הטיפול?

אם את מרגישה במצוקה, מרגישה לבד, מרגישה שיש מקומות בחיים שלך שאינך מצליחה לשנות אותם למרות שהיית רוצה אז יכול מאוד להיות שאת זקוקה לטיפול. מצוקות כאלה יכולות להגיע ממקור של חוסר ביטחון, סטרס, טראומה, חרדות, דיכאון ועוד. טיפול פסיכותרפיה יכול לתת מענה לדברים אלה.

האם חייבים מגע בטיפול?

ממש לא. לא חייבים שום דבר, וחלק מהלמידה בתהליך הטיפולי זה לדעת מה את רוצה ומה נכון לך בכל נקודה בטיפול. אפשר לעבוד על חיבור לגוף גם בעזרת כלים נוספים. יחד עם זאת, חשוב לדעת שהמגע הוא צורך בסיסי וחשוב של כל אחד מאיתנו מהרגע שאנו נולדים. לכן אם יש קושי במגע זה יכול להיות שיש לזה גם השלכות בחיי היומיום ונוכל לעבוד על זה במידה וזה נכון לך.

איך אני אדע אם הטיפול עובד?

הטיפול נועד להועיל ולהקל על מצוקות וקשיים שונים בחיים. לפעמים תוך כמה פגישות ניתן כבר לחוש הבדל ולפעמים לוקח עוד קצת זמן. כדי לדעת אם הטיפול עובד אני אשאל אותך על ההרגשה שלך במשך הטיפול ונוכל לבדוק יחד אם הטיפול מועיל.

כמה פגישות צריך? מה משך הטיפול?

טיפול אישי מתקיים בדרך כלל אחת לשבוע למפגש של שעה. אורך הטיפול משתנה מאדם לאדם. ישנם אנשים שיספיק להם טיפול קצר מועד של שלושה או ארבעה חודשים ויש שיועיל להם טיפול ארוך יותר. אני מאמינה כי לתהליך טיפולי צריך להיות סיום, וכשאדם רכש לעצמו מספיק כלים הוא צריך לסיים את הטיפול.

האם חייבים לדבר על העבר ועל ההורים?

לא חייבים לדבר על העבר, למרות שבמקרים מסויימים זה מאוד עוזר משום שהרבה מהמצוקות שאנו חווים בהווה מגיעים מדברים שקרו בעבר וקשה יהיה לטפל בדברים אלה מבלי שאני אכיר אותך לעומק. אך הטיפול נועד לעבוד על מה שקורה עכשיו בחיי היומיום, בזוגיות, בעבודה וגם במה שקורה בינינו בטיפול.

האם רק אני אדבר בפגישות?

הפגישות הראשונות נועדו לכך שאכיר אותך, לכן אופי הפגישות הראשונות יהיו יותר דיבור שלך ופחות שלי. אך רוב הטיפול הוא לא רק שיח, אני אשתף בתחושותיי ובהבנות שלי גם כן. חוץ מזה אנו נתרגל כל מיני שיטות של חיבור לגוף כמו מדיטציות קטנות, הרפיות, מגע, תנועה. כל פעם לפי הצורך שעולה ומה שמדויק לך באותו במפגש.

איך מתחילים?

הכל מתחיל בשיחת טלפון. בשיחה נוכל להבין אם הטיפול אכן יכול להתאים לך ותוכלי לשאול את כל השאלות שיש לך. תוכלי קצת להכיר אותי, אפילו אם זה רק להקשיב לקול שלי ולראות אם יש לך חיבור ראשוני אליי, וזה חשוב. לאחר מכן נוכל לקבוע פגישה ראשונה ומשם נמשיך ונראה מה מתאים ומה נכון לך.

האם אני יכולה להגיע לטיפול גם אם אין לי חרדות ולא עברתי טראומה?

כן, הסיבות להגיע לטיפול הן מגוונות ורבות. פסיכותרפיה גופנית יכולה לעזור לנושאים רבים נוספים כמו קושי בקבלת החלטות, בעיות בזוגיות ואינטימיות, הפרעות אכילה, דיכאון ועוד.
כל אחת מאיתנו מגיעה למצבים בחיים שבהם היא צריכה עזרה מבחוץ, ולכל אחת מאיתנו יש נושאים בחיים שאנו יכולות לעבוד עליהם כדי להגיע למקום יותר נכון עבורנו.